Kontakt 12 410 00 81
biuro@sjs.pl
Adres 31-353 Kraków
ul. Wł. Żeleńskiego 103
FORD FOCUS RS

Ford Focus RS – aktualnie jeden z najlepszych hot hatch na rynku. Nowy RS jest zupełnie inny od poprzedników. Ma innowacyjny napęd na cztery koła, silnik z turbosprężarką typu Twin Scroll o pojemności 2,3 litra i rozwiązania niespotykane u konkurentów. Zaawansowana elektronika umożliwiła wprowadzenie takich opcji jak: Launch Control (kontrolowany, szybki start) czy Drift Mode. Po wyłączeniu ESP i wybraniu trybu Drift można się poczuć jak Ken Block podczas kręcenia gymkhany. Elektronika potrafi przekierować nawet 100 proc. momentu obrotowego tylnej osi do wybranego koła. Inny tryb jazdy (Track) sprawia, że zawieszenie auta staje się aż o 40 proc. twardsze, a układ kierowniczy bardziej bezpośredni.

Focus RS to sportowy kompakt o fascynujących osiągach i mocy. 370 KM sprawia, że Ford rozpędza się do 100 km/h w czasie pięciu sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 266 km/h. Co ciekawe, sportowy Ford wbrew obecnym trendom dostępny jest wyłącznie z manualną skrzynią biegów.

Ford Focus RS będący w stajni Driving Experience jest w kultowym, niebieskim kolorze o wdzięcznej nazwie Nitrous blue. Wywołuje emocje zarówno wśród indywidualnych osób realizujących swoje prezenty marzeń, a także podczas organizowanych eventów motoryzacyjnych dla firm wspaniale sprawdziło się podczas swego chrztu bojowego na Torze Kielce! Teraz kolej na Ciebie, aby przetestować Focusa RS!

Konfiguracja napędu: Silnik umieszczony z przodu, napęd na 4 koła
Pojemność silnika: 2,3 litra, Turbo, 4-cylindrowy
Skrzynia biegów: 6-biegowa, manualna
Moc maksymalna: 370 KM
Moment obrotowy: 440 Nm
Przyspieszenie 0-100 km/h: 5,0 sek.
Prędkość maks.: 266 km/h

 

Newsletter
Aby otrzymywać od nas najnowsze informacje
zapisz się do bezpłatnego newslettera.