Kontakt 12 410 00 81
biuro@sjs.pl
Adres 31-353 Kraków
ul. Wł. Żeleńskiego 103
TORY WYŚCIGOWE

Tor Kielce

Tor Kielce należący do Automobilklubu Kieleckiego to nasz główny ośrodek szkoleniowy. Utworzony został w latach 1976-1977 w miejscowości Miedziana Góra i należy podkreślić, że bardzo szybko zyskał miano jednego z najsłynniejszych torów wyścigowych w kraju. Kielecki Tor jest częścią sportowo-turystycznego ośrodka Moto-Raj i odbywają się na nim liczne eventy motoryzacyjne oraz imprezy integracyjne, a nieco rzadziej motoryzacyjne imprezy mistrzowskie.

Tor zlokalizowany w Miedzianej Górze obejmuje dwie asfaltowe pętle – dużą o długości 4160 metrów oraz małą liczącą 1140 metrów. Obiekt wyposażony jest również w 880-metrowy tor kartingowy, pitline z boksami garażowymi, paddock i budynek administracyjny.
 

Tor Łódź

Tor Łódź jest najnowszym obiektem, na którym Driving Experience organizuje swoje szkolenia oraz eventy motoryzacyjne. Zlokalizowany w Strykowie tor dedykowany jest nie tylko dla jazdy samochodami, ale co istotne także dla motocykli oraz gokartów, a 1500 metrów asfaltowego odcinka o szerokości wynoszącej od 8 do 12 metrów daje naprawdę ogromne możliwości zarówno w zakresie szkoleń, jak również czerpania frajdy z jazdy samochodami wyścigowymi. Ponadto na jedynym torze w województwie łódzkim znajdują się trzy płyty poślizgowe, dwie prostokątne (7×70 metra) oraz jedna stanowiąca wycinek pierścienia.

Niewątpliwym atutem Toru Łódź jest jego lokalizacja w środkowej części kraju, a także bliskość autostrad A1 i A2 co powoduje, że jest optymalnym miejscem do organizacji szkoleń oraz imprez motoryzacyjnych.
 

Tor Międzychód

Tor Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Międzychód to nowoczesny obiekt znajdujący się w Wielkopolsce, którego otwarcie odbyły się w 2012 roku. Driving Experience organizuje na torze zlokalizowanym w pobliżu Poznania szkolenia oraz liczne eventy motoryzacyjne, a warunki, które gwarantuje ODTJ Międzychód są wręcz doskonałe do przekazywania wiedzy oraz nauki umiejętności. Ośrodek może pochwalić się pierścieniową i prostokątną płytą poślizgową, placem manewrowym oraz oczywiście torem szkoleniowym. Zajęcia jak również imprezy mogą odbywać się niezależnie od pory dnia, gdyż cały obiekt został oświetlony oraz wyposażony w system monitoringu.
 

Tor Toruń

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Toruniu mieszczący się w granicach byłego portu lotniczego jest jednym z największych ośrodków szkoleniowych w kraju. Decyzja o wyborze przez Driving Experience toruńskiego toru pod kątem organizacji eventów oraz szkoleń motoryzacyjnych była podyktowana wysokim standardem wyposażenia toru oraz dogodną lokalizacją. Tor ODTJ Toruń posiada łuk i płyty do poślizgów, plac slalomowy oraz kompleks zakrętów niezwykle pomocnych podczas kursów bezpiecznej jazdy. Ponadto ODTJ Toruń dysponuje torem terenowym dedykowanym do jazdy OFF-Road.
 

Tor Ułęż

Tor Ułęż to kolejny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, z którym współpracuje Driving Experience, a jednocześnie jeden z największych tego typy Ośrodków w Polsce. Oddalony o ok. dwie godziny jazdy od Warszawy Moto Park Ułęż to tor mieszczący się na pasie startowym byłego lotniska. Do dyspozycji kierowców ODTJ Ułęż oddaje główny pas o długości 1500 metrów i szerokości 30 metrów, pas boczny o szerokości 1/2 pasa głównego, a ponadto 3 płyty poślizgowe oraz jedną płytę slalomową 500×60 metrów.

Ośrodek Ułęż posiada również tor wyścigowy dla motocykli oraz tor przygotowany pod kątem jazdy off-road co powoduje, że na torze mogą odbywać się zróżnicowane eventy motoryzacyjne. Jako ciekawostkę możemy dodać, że w ODTJ Ułęż wraz z TVN Turbo mieliśmy przyjemność współrealizować program „Wydaje Ci się, że umiesz jeździć”.
 

Autodrom Pomorze

Autodrom Pomorze, czyli tor w Pszczółkach to jedyny obiekt dający możliwość realizacji szkoleń oraz imprez motoryzacyjnych w północnej części Polski. Jest to nowoczesny ośrodek oddalony o ok. 25 kilometrów od Gdańska, który posiada wszystko to co niezbędne do organizacji eventów oraz kursów bezpiecznej jazdy. Centralny punkt Autodromu Pomorze  stanowią tory – kartingowy oraz samochodowo-szosowy i warto zaznaczyć, że zostały one wyposażone w sygnalizację świetlną oraz urządzenia umożliwiające mierzenie czasu poszczególnych przejazdów. Ponadto Autodrom Pomorze posiada plac manewrowy, dwie płyty poślizgowe – prostokątną oraz będącą wycinkiem pierścienia. Dodatkowo na torze zainstalowane zostały urządzenie destabilizujące tor jazdy samochodu bądź motocykla co umożliwia zapewnienie dogodnych warunków treningowych niezależnie od panującej pogody. Tor Pszczółki posiada także ziemny odcinek dla samochodów off-road’owych oraz quadów.

dsc_7082-copy
 
dsc_7082-copy
 
dsc_7082-copy
 
dsc_7082-copy
 
dsc_7082-copy
 
dsc_7082-copy

Newsletter
Aby otrzymywać od nas najnowsze informacje
zapisz się do bezpłatnego newslettera.